Cena za vítězství ve Výzvě školám – Říjen narůžovo/Pink October 2023

Ve čtvrtek 18.dubna 2024 jsme převzali cenu za vítězství ve Výzvě školám – Říjen narůžovo 2023. Studenti a studentky z 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy pro žáky 5.- 9.třídy připravili workshop, kde pracovali s názornými modely a dalšími pomůckami. Napříč ročníky zaznělo mnoho informací o prevenci rakoviny varlat a rakoviny prsu. Dozvěděli jsme se, jak na samovyšetření, proč je důležité a na koho se obrátit o pomoc. Odvážní si mohli na modelech vyzkoušet své dovednosti, zvídaví kladli otázky a lektoři naslouchali a ochotně odpovídali. Mladší žáci si rozšířili znalosti o vlastním těle v dívčím/chlapeckém koutku. Určitě se jim budou brzy hodit v hodinách přírodovědy. Věříme, že si každý účastník odnesl to hlavní, tzn. myšlenku na péči o své zdraví, protože to je to nejcennější. Děkujeme za spolupráci Říjen narůžovo/Pink October 🤩👍👏🤲🍀😉.