KiVa – ocenění pro naši školu

19.6.2023 jsme v rezidenci finského velvyslance převzali ocenění školám, které byly v letech 2020–2022 zapojeny do pilotáže finského programu KiVa.
Finský velvyslanec Pasi Tuominen ocenil přínos této česko-finské spolupráce v oblasti vzdělávání: „Bylo pro mě velice zajímavé slyšet zkušenosti se zaváděním programu KiVa na školách. S programem KiVa mám osobní zkušenost, protože ve třídě mojí dcery probíhala šikana. Naštěstí byl ve škole zaveden program KiVa, díky kterému se situace rychle vyřešila, za což jsem byl jako rodič velice vděčný, proto programu KiVa věřím.“
Jako zástupci škol jsme shrnovali, co nám rok, resp. dva s programem KiVa daly:
✅ vytvoření KiVa týmu vedlo k budování pevnějších vztahů i mezi učiteli (učitelé začali fungovat jako tým, zlepšila se komunikace i spolupráce mezi učiteli)
✅ na některých školách se jim díky programu podařilo zachytit a vyřešit konkrétní případy šikany
✅ zpětná vazba od žáků je výborná, vědí, s kým mohou řešit problematické situace
✅ chválili skvělé materiály – jak tištěné, tak elektronické
✅ oceňovali metodickou podporu, která byla k dispozici kdykoli, když potřebovali
„Dostat program KiVa do Česka trvalo 5 let. Jsme rádi, že 20 z 24 škol pokračuje s programem KiVa i po skončení pilotu,“ řekla Egle Havrdová, ředitelka organizace Schola Empirica.
Moc děkujeme za ocenění naší práce a úžasný zážitek🙂🙏