Den s IZS

14.6. se u nás ve škole uskutečnil projektový den s IZS. V ranních hodinách žáci všech tříd začali s různými aktivitami na téma “zdravověda a záchranný kruh”. Vyzkoušeli si pomocí interaktivních vzdělávacích materiálů své dovednosti v této oblasti a učili se, jak se zachovat v případě nějaké mimořádné události.

Po přestávce následoval cvičný poplach, kdy se žáci museli evakuovat ze školy. Evakuaci jsme stihli za 2 minuty a 31,02 s. Poté paní ředitelka zavolala nečínské hasiče, kteří bleskurychle dorazili. Úspěšně naši školu “uhasili” a dokonce zachránili pana učitele.

První stupeň pokračoval besedou s psovodem, který jim vysvětlil, co obnáší základní ošetřovatelská péče a výcvik služebního psa a žáci se stali svědky zneškodnění pachatele na školním hřišti.

Mezitím žáci druhého stupně sledovali seriál #martyisdead, který se věnuje kyberšikaně a s třídními učitelkami se věnovali danému tématu.

Nakonec měli všichni žáci příležitost prozkoumat hasičský vůz a popovídat si s hasiči.

Cvičný poplach očima nečínských hasičů najdete zde. Děkujeme panu Kubínovi za pořízení záznamu!

Fotografie zde.

Žáci si tento den skutečně užili. Reportérky Veronika Rambousková a Tereza Vdovjaková