PCR testování od 29.11.2021

Vážení rodiče,

na základě vašich kladných ohlasů na možnost zajištění neinvazivního testování pro naše žáky, se nám podařilo objednat certifikované testování  metodou RT-PCR  zcela bezkontaktním odběrem ze slin.

Testování nám bude poskytovat po celou dobu nařízeného plošného testování ve školách (29.11.2021 – únor 2022) certifikovaný poskytovatel zdravotních služeb. Testy žákům proplatí vaše zdravotní pojišťovna. Informace o případném pozitivním výsledku testu předá poskytovatel škole a příslušné hygienické stanici, která vás bude informovat.

Protože je preventivní plošné testování nařízeno od 22.11.2021 mimořádným nařízením MZ ČR, není vyžadován informovaný souhlas zákonných zástupců.

Našim cílem je umožnit bezpečný provoz školy. Proto první neinvazivní testování proběhne již v pondělí 29.11.2021, kdy během dopoledne dorazí do školy mobilní testovací tým a každý žák plivne do předem označené zkumavky. V praxi to znamená, že budou testováni všichni zaměstnanci a žáci školy (očkovaní u neočkovaní).

Více informací najdete zde: https://testovanizdarma.cz/

Děkujeme za spolupráci! Vedení školy