Bez práce nejsou koláče :-)

Už zítra se online sejdeme i s předškoláky. Moc se na vás těšíme při našem prvním společném videohovoru. A o čem si budeme povídat?

,, Bez práce nejsou koláče ,,….říká jedno přísloví. My, milé děti, víme, že jeden dělá to a druhý zase tohle. A všichni byste měli vědět, jakou práci dělají vaši rodiče. Kde pracuje maminka a tatínek, když vy jste ve školce. 

Znáte pohádku Tlapková patrola? Každý pejsek v ní dělá nějakou práci

 ( policista, hasič, popelář, záchranářka s letadlem, stavitel…). Popovídejte si s rodiči, co dělá maminka a tatínek, proč chodí do práce. Co dělá maminka, která se stará o miminko? Můžete jí pomoci třeba v kuchyni nakrájet zeleninu nebo utřít nádobí, uvařit dobrotu nebo roztřídit knoflíky.  Co by se stalo, kdyby nikdo nepracoval? Proč je potřeba pracovat? A copak asi znamená: komu se nelení, tomu se zelení?

Až se sejdeme ve školce, přečteme si pohádku O líném Honzovi. Kdyby ji už náhodou někdo znal, třeba z vyprávění od babičky nebo dědy, může nám jí převyprávět ☺. Je dobré na něco se těšit ☺ ☺…