LVK 2024 – Herlíkovice

Zima udeřila ve vší parádě a my jsme po vánočních prázdninách začali odpočítávat dny do letošního lyžáku. Tento rok nás čekala změna v podobě lokality, v plánu byl SKI areál Herlíkovice a nutno říci, že nezklamal. Sněhu napadlo požehnaně a krásné dlouhé sjezdovky byly za příznivého počasí upravovány. Vyzkoušeli jsme si během týdne všechny možné typy sněhu, stejně tak, jako horského počasí – od husté mlhy až po azurovou oblohu. V rámci odpočinkového dne jsme navštívili aquapark ve Vrchlabí, jenž sklidil mezi žáky obrovský úspěch.

Stejně jako každý rok byli žáci rozřazeni podle lyžařské zdatnosti do tří družstev, na konci týdne už ale mezi týmy nebyly značné rozdíly, lyžovat se naučili všichni účastníci kurzu a my jsme na ně za to velmi hrdé. Za zmínku určitě stojí i pomoc starších a zkušenějších spolužáků nováčkům, a to nejen na sjezdovkách. Jsme velice rády, že se nám tento rok povedlo vytvořit partu, na kterou budeme vzpomínat minimálně do příštího lyžáku.

Fotogalerie kurzu k nalezení na školním Rajčeti.