Den s IZS

Ve středu 16. 6. se na naší škole uskutečnil projekt Ochrana člověka za mimořádných událostí. Žáci si prošli několika aktivitami. Celý den začal požárním poplachem. Všichni žáci se okamžitě odebrali před školu, kde jim bylo sděleno, že se jednalo pouze o požární cvičení. Celá škola se vyprázdnila v čase 3 minut a 18 sekund.

V rámci zdravovědy si vyzkoušeli poskytnutí první pomoci. Ošetřovali své spolužáky při zranění a také se naučili poskytnout první pomoc člověku v bezvědomí. Resuscitaci si vyzkoušeli na figuríně. K udržení správného tempa jim posloužila písnička Rolničky, roličky. Nejmladší žáci si i zopakovali telefonní čísla na hasiče, záchrannou službu, policii a tísňovou linku.

V rámci BESIPU si pro mladší i starší žáky připravili učitelé několik zábavných pracovních listů a video ukázky. Připomenuli si dopravní značky, zopakovali bezpečnostní prvky, povinnou výbavu kola a cyklisty. V 5. ročníku měli žáci možnost napsat si cyklistický test. 9. ročník pro své mladší spolužáky natočil video o bezpečnosti při jízdě na kole.

K naší škole zavítali i členové SDH obce Nečín. Dobrovolní hasiči seznámili žáky s hasičskými auty. Žáci měli možnost vyzkoušet si oblek s kyslíkovou bombou. Někteří si prohlédli hasičské auto i zevnitř. Celou akci zakončili ukázkou ochlazování hasičského vozu.

Starší žáci se věnovali bezpečnosti na internetu zaměřenou především na kyberšikanu a digitální stopu. Věděli jste, že digitální stopu zanechává po sobě každý z nás? Každý uživatel zanechává na internetu určité informace, a to ať jen surfuje, vyhledává skrze Google, prohlíží zeď Facebooku, anebo nakupuje. Některé z tříd se zaměřili i na „fake news“ neboli falešné zprávy.

Celý den se náramně povedl a i počasí nám přálo. A chtěli bychom poděkovat hasičům SDH Nečín a záchranářkám paní Provazníkové a paní Váhalové za jejich účast.