Den pro školu – odborník IT ve výuce 8. a 9. třídy

Dne 21.10.2022 jsem do naše školy pozvala pana Vojtěcha Uhlíře – odborníka na IT, programování a cestování. První počítač připojoval k televizi a k němu používal diskety o velikosti ruky. Od té doby se pohybuje v IT, kolem počítačů a programování. Vystudoval Fakultu elektrotechnickou na ČVUT. Během studií se na rok podíval do Francie a poté i do USA, kde absolvoval také stáž v Google. Ve škole se naučil několik jazyků (cizích i programovacích) a cestování se díky možnostem moderního světa stalo pro něj přirozenou součástí života (navštívil 34 zemí!!). Pracuje pro rostoucí IT firmy (tzv. startupy). Je vděčný za svůj IT obor, protože mu dává neskutečnou svobodu. Ve škole miloval návštěvy lidí z praxe a zároveň rád motivuje lidi kolem sebe. Přednáška byla úžasná a panu Vojtěchovi za návštěvu naše školy moc děkujeme. Fotky najdete na rajčeti: https://zsnecin2223.rajce.idnes.cz/2022_10_21_Den_pro_skolu_-_odbornik_IT_ve_vyuce_8._a_9._tridy/.

Fejková