Účelem spolku je podpora činnosti Základní a Mateřské školy Nečín, příspěvkové organizace, (dále také „škola“), zejména formou podpory konkrétních programů a akcí školy a realizací vlastních projektů, které podporují a obohacují aktivity školy a jejích žáků. Účelem spolku je rovněž zprostředkovat komunikaci mezi školou a jejími žáky a jejich zákonnými zástupci, a to zejména k ochraně zájmů žáků a jejich zákonných zástupců ve vztahu ke škole, a rovněž přispívá k popularizaci výsledků práce této školy na veřejnosti.

Hlavní činnosti spolku

Hlavní činnost spolku směřuje k naplňování účelu uvedeného v článku II., coby společného zájmu jeho členů. Tento účel je naplňován zejména prostřednictvím:

1. organizování kulturních, sportovních a společenských akcí
  2. spoluprací se ZŠ a MŠ Nečín při zajišťování školních akcí
  3. finanční podpory aktivit školy (soutěže, škola v přírodě, výlety apod.)
  4. pomoci při zajištění provozu a nákupu vybavení učeben a dalších prostorů školy, finanční, materiálová, manuální pomoc v rámci možností SRPŠ.
  5. seznámení vedení školy s náměty, připomínkami a stížnostmi žáků a jejich zákonných zástupců a podílí se na jejich vyřizování
  6. rozvíjení spolupráce a komunikace mezi žáky, jejich zákonnými zástupci a zástupci školy
  7. předkládání podnětů a doporučení k výchově vzdělávací práci školy
  8. nahodilé komerční činnosti spolku (např. pořádání plesu, setkání rodičů)