Tvrz Holešice – švp 1. ročník

Také letos jsme se vypravili na školu v přírodě na Tvrz Holešice, kde jsme strávili spolu s dětmi z naší mateřské školy příjemný pobyt.
Hned po příjezd jsme propátrali blízké okolí a došli se přivítat se zátokou. Vše se krásně zelenalo. Nejvíc děti zaujal val, ideální k různým hrám. Přitom jen kousíček od tvrze. Letošní pobyt byl tematicky zaměřený na Večerníčka.
První den jsme si vlastnoručně vyrobili správné večerníčkovské čepice a každý den zpívali písničku K. Černocha, Večerníček. U dětí měla velký úspěch. Všichni prvňáčci dostali svůj vlastní Deníček z Tvrze Holešice. Tam si kromě vybarvování obrázků každý večer zapisovali, co zažili, co je zaujalo. A nebylo toho málo. Tímto jsme si vše pouze připomněli. Jako bonus, za hezké kamarádské chování a spolupráci, dostávaly děti za odměnu každý den „hvězdičku z noční oblohy“, kterou si nalepily na svou večerníčkovskou čepku. Přestože nám počasí nedopřálo koupání, děti se vůbec nenudily. Většinu úkolů plnily ve skupinkách, které se i během dne měnily. Z šišek stavěly své skřítky. V lese hledaly pařezovou chaloupku, stavěly a zdobily domečky pro skřítky. Dokonce potkaly Rákosníčka! K našemu překvapení jsme se potkali s koňmi, kteří si jen kvůli nám zazávodili. Pobyt jsme si zpestřili také plavbou na parníku, který nás z Radavy přepravil na zámek Orlík a později zase zpět. Na vznešeného páva jsme se nemohli vynadívat. U ohýnku, na který děti vlastnoručně nasbíraly dřevo, jsme si opekli výborné buřty. Ve čtvrtek odpoledne si děti nazdobily na památku (fixami na textil) bílé tričko. Poslední večer jsme se šli rozloučit se zátokou, ve které jsme se, bohužel, ani jednou nevykoupali.
Všechny děti byly skvělé, moc jsem si to s nimi užila a doufám, že si podobnou akci ještě někdy zopakujeme.

Iveta Hrůzová

ŠKOLNÍ VIDEA
Archivy