Tvrz Holešice – Den třetí – 6. 6. 2018

Posíláme pozdravy z dalšího dne naší “školko – školy”. Pro dnešek jsme měli naplánovaný celodenní výlet. Vše klaplo na výbornou. Po snídani jsme vypluli parníkem přímo z “naší zátoky”. Nechali jsme se vylodit u zámku Orlíku a plavbu jsme zakončili v přístavišti Radava. Prošli jsme zámeckou zahradu, potkali 3 pávy a užili si krásné vyhlídky na Orlickou přehradu. Při cestě zpět jsme si udělali čas také na relaxaci u vody. Vyzkoušeli jsme dřevěné hřiště pro děti a zvládli 4 kilometrovou pěší cestu z Radavy na Tvrz. Povečeřeli jsme buchtičky s krémem a jako 2. chod večeře po tak vyčerpávajícím dni nás čekalo ještě opékání buřtů. Předtím jsme však neopomněli zapsat a zakreslit vše důležité do svého deníčku a za skvělé zvládnutí pochodu a splnění úkolu si nalepit 2 tečky na svou mašličku správného mravence.
Hláška dne:
p. učitelka: “Oheň je připravený,začneme opékat. Můžeme dostat buřty?”
p .správce: “A kde je máte?”
p. učitelka: “My je nemáme.”
p .správce: “ A kde jsou?”
p. učitelka: “To nevíme.”
p .správce: “ Tak to máme problém, já je taky nemám.”
(nakonec se vše podařilo vyřešit a děti si na buřtech a párcích skutečně pochutnali, jen s menším zpožděním)

ŠKOLNÍ VIDEA
Archivy