Tvrz Holešice – Den druhý – 5. 6. 2018

Moc a moc zdravíme.
I dnes jsme měli slunečné počasí, jen asi na hodinu to odpoledne vypadalo, že se na nás chystá zatažená obloha s přeháňkami. Naštěstí se nebe rozjasnilo a děti se konečně dočkaly vytouženého koupání, cáchání a dovádění ve vodách zdejší zátoky Orlické přehrady. Uvěříte, když vám řeknu, že tu rostou hřiby? Během dvou dnů jsme jich dohromady (cestou k vodě a u vody) nasbírali snad 20. Ta vůně……
Ani dnes se tu žádné dítko nenudilo. Nezaháleli jsme. Program byl nabitý a díky šikovným dětem a všem zúčastněným se vše báječně dařilo. Po snídani jsme si opět (a během dne ještě několikrát) poslechli a zazpívali naši pobytovou hymnu od Z. Svěráka a J. Uhlíře, Mravenec jde trávou. A hlavně, opět jsme pracovali ve smíšených skupinkách (losovaných), soutěžili v hledání věcí dle písmen… Všichni se moc snažili, naše děti mají nápadů spousty.
Po obědě jsme se vydali k vodě a před večeří se ponořili do zakreslování a zapisování v našem deníku. Všechny děti dostaly zaslouženou odměnu a 2. černý puntík na mašli Ferdy mravence. Školáci si ještě po večeři a zmrzlině zahráli 3 kola Kimovy hry. Jsme stále venku, a tak budete jistě překvapeni, jak jsme krásně opálení.

Hláška dne: téma Co může mravenec všechno najít v trávě
p .učitelka: “Když si vytáhnete třeba písmeno A, která slova začínají na A?”
děti: “Auto, autobus, motorka:)”

 

ŠKOLNÍ VIDEA
Archivy