Pohádkový den

Ve čtvrtek 26.dubna vyrazili prvňáčci naší školy společně s ostatními třídami do divadla v Sedlčanech na pohádku Lotrando a Zubejda. Všichni jsme se moc těšili, dětem to navíc vážně moc slušelo a holčičky vypadaly jako malé princezničky.

Děj představení nás okamžitě vtáhl do loupežnického doupěte, sultánova paláce, ale i do českých luhů a hájů. Pohádka plná nádherných písniček nás doslova okouzlila. Naši nejmenší žáčci byli velice hodní a pozorní, přestože představení trvalo 90 minut bez jediné přestávky. Jejich nenasytné pohledy dychtivě hltaly příběh lásky mezi obyčejným českým klukem a princeznou z Orientu.

Všichni jsme si dopoledne skutečně užili a do školy jsme se vraceli plní krásných zážitků a nezapomenutelné divadelní atmosféry, kterou umocnili herci svým kontaktem s publikem malých diváků.

Takto příjemně naladěni jsme si příběh prožili ještě jednou na kroužku Pohádek, kde jsme si poslechli a zazpívali všechny písničky z divadla, navíc jsme je doprovodili tancem a připomněli jsme si přísloví – „Kam chodí Slunce, tam nechodí lékař“.
Alena Pobišová

ŠKOLNÍ VIDEA
Archivy