MŠ v Hornickém muzeu

První červnová středa byla dnem polodenního výletu celé mateřské školy do Hornického muzea v Příbrami. Přivítal nás „Důl Anna“ , kde byl pro všechny odvážné děti připraven pestrý program. Pan průvodce, tzv. štajgr, přivítal děti a vyprávěl, jak zde horníci pracovali. Vyprávěl příběh o Kubíčkovi a permoníčcích. Děti se mohly sklouznout na skluzavce, svezly se důlním vláčkem, prošly se tmavou šachtou osvícenou svíčkami. Na konci šachty se ozývalo ťukání do stříbrné žíly. Děti našly pracujícího horníka při práci. Z tajemné skály vyšel sv. Prokop, patron horníků, od něhož děti vyslechly a znovu si vyposlechly další zajímavý příběh. Zpět ze štoly nás opět vyvezl důlní vláček.
Ti nejodvážnější se přesunuly do dolu Vojtěch, kde překonali svůj strach a prošli s baterkou úzkou, tmavou štolou zpět do vstupu dolu Anna. V polovině cesty dobrovolně zhasli baterky a viděli opravdovou tmu. Ani jeden vzlyk se neozval. To byl ale adrenalin!!! Ostatní, kteří zůstali na povrchu, si ve vstupní hale Anna zazpívali písničky na přání s doprovodem harmonikáře.
Cestou domů si děti odvezly spoustu zážitků

ŠKOLNÍ VIDEA
Archivy