Duben v družině

Tento měsíc se celý nesl v duchu nadcházejícího svátku – Pálení čarodějnic. Připravovali jsme plakáty a velkou čarodějnici pro obec a SDH Nečín a vymalovávali čarodějnické omalovánky. Nejvíce jsme se pak soustředili na výrobu malých čarodějnic, které jsme si pak měli 30. dubna spálit, ale jelikož se nám některé čarodějnice tak povedli, děti si ty nejkrásnější raději odnesly domů. Poslední dubnový den jsme pro děti uspořádali akci – Čarodějnice v družině, kterou jsme měli na místním fotbalovém hřišti. Opékali jsme buřty a spoustu dalších dobrot, hráli hry a nakonec jsme spálili naše hadrové čarodějnice a připomněli si tak nejen historii, ale také současnost této tradice. Všem se nám naše čarodějné odpoledne moc líbilo a všichni jsme si ho náramně užili.

ŠKOLNÍ VIDEA
Archivy