Den Země v první a druhé třídě

V pondělí, 23. dubna 2018, se prvňáčci a druháčci vydali po 1. vyučovací hodině do přírody. Zamířili jsme k lomu, sportovně oblečeni, vybaveni rukavicemi a igelitovými pytli. Snažili jsme se posbírat vše, co do přírody prostě nepatří. To všechno proto, že naše ZEMĚ měla v neděli svůj DEN. Znovu jsme si ověřili, že lidé jsou schopni vyhodit cokoliv a kdekoliv. Do tašek jsme nasbírali několik prázdných plastových lahví, plechovek od piva a energetických nápojů, papírové letáky, obaly od sušenek……. Bylo toho až dost, bohužel. Naše výprava vyvrcholila opékáním buřtů na vyznačeném ohništi u lomu, a pak jsme uspořádali soutěž ve stavbě domečků pro mravence. Počasí nám přálo, za rok to zkusíme zas a budeme doufat, že už žádné odpadky vedle cest a v lese nenajdeme. Iveta Hrůzová

 

ŠKOLNÍ VIDEA
Archivy